photograph of a woman touching her face

Co dělat, když prohodíte přepravní štítky 

Nikdo z nás není dokonalý, stane se, že nalepíme štítek na úplně jinou krabici a problém je na světě. Máme najednou dva zákazníky, kterým jsme poslali špatné zboží. Ale co teď?

Nejrychlejší a nejlevnější varianta je, když si zákazníci zásilky vzájemně přepošlou

Jak na to?

Pokud vám to přepravce umožňuje, objednejte přepravu (vygenerujte štítky) přímo z adresy jednoho zákazníka s doručením na adresu druhého zákazníka. 

Štítky pošlete e-mailem zákazníkovi a poproste ho ať balíček znovu pěkně zabalí, přepravní štítky vytiskne, nalepí a balíček donese přepravci. Kam to už záleží na vás. Ale protože žádáte zákazníka o laskavost, nejlepší místo bude takové, které ho nebude zbytečně zatěžovat. Tzn. bude kousek od bydliště, někde po cestě z práce apod. Zákazník si většinou řekne.  

Ano musíte do akce zahrnout zákazníka, ano spoléháte na jeho čestnost, ale v tomto případě vám asi nikdo jiný než zákazník nepomůže. Většina zákazníku s tímto úkonem nemívá problém, udělají to pro vás rádi.  

Můžete jim na oplátku nabídnout například slevu na další nákup nebo podobnou maličkost, která potěší, z které bude mít pocit, že vám na něm záleží. 

štítek záměna

Další varianta je nechat si poslat balíček zpět k vám, a od vás pak na správnou adresu.

Bohužel tady budete muset zaplatit o jedno přepravné navíc a zákazníka budete muset do celého procesu zahrnout také.  

Pokud jste však nervózní z varianty číslo jedna, protože nebudete mít pod kontrolou, jak odesílající zákazník zabalí balíček, a jestli do balíčku vůbec dá co má. Je toto řešení pro vás. Ale to už opravdu záleží na vašem pocitu ze zákazníka, určitě je mezi námi hromada čestných a bezelstných lidí, občas se vyplatí důvěřovat. 

Postup je stejný, pokud vám to přepravce umožňuje, objednejte přepravu (vygenerujte štítky) přímo z adresy zákazníka s doručením na vaši adresu. Poproste zákazníka, aby balíček znovu zabalil, nalepil štítky a odnesl balíček přepravci. 

Pokud vám váš přepravce neumožňuje přeposlat balíček od zákazníka. Není to žádný problém, zvolte jiného přepravce. Dnes se už nemusíte u přepravců registrovat, zakládat si zákaznická čísla. Přepravce můžete využít jednorázově. Zasílání bez registrace umožňuje např. PPL, Česká pošta nebo Balíkovna.

A pokud hledáte jednoduché porovnání služeb a cen balíkových přepravců, mrkněte na můj osvědčený návod: JAK SNADNO VYBRAT PŘEPRAVCE