Výdejní boxy jsou u přepravců a zákazníků velmi oblíbené, protože fungují 24/7 a nevyžadují TÉMĚŘ žádnou obsluhu. Téměř jsem napsala záměrně, protože se ty potvory občas zaseknou, stávkují a nechtějí nikoho pustit dovnitř. Co tedy dělat když je výdejní box zaseklý?
Pokud má zákazník štěstí a výdejní boxy jsou s technickou podporou 24/7, postačí zavolat na telefonní číslo, které je někde u boxů. Toto zvládne určitě zákazník sám. Technická podpora pak na dálku otevře box a je vyhráno. Takovéto boxy má např. Balíkovna nebo PPL.
Pak jsou ale boxy s technickou podporou, která funguje jen v pracovních dnech a v dané pracovní době. Takové boxy má např. Zásilkovna.
Zákazník zuří, nemůže si vyzvednout balíček hned. Naštěstí pokud je další den pracovní, zavolá zákazník na technickou podporu a stávkující box odblokují. Toto je možné jen pokud nevyprší lhůta pro vyzvednutí anebo, když je možné lhůtu prodloužit.

Co když se box zasekne o víkendu a o víkendu skončí lhůta pro vyzvednutí a není možné jí prodloužit?
Je to v háji… nedá se nic dělat, přepravce vrátí balík zpátky do e-shopu/odesílateli. Naštěstí i toto je ošetřené, jen dost časově náročné.
Podejte si reklamaci, jde o CHYBU NA STRANĚ PŘEPRAVCE.
Po uznání reklamace vám přepravce vrátí náklady za přepravu tam a zpět. Já se nikdy nenechám odbýt a reklamaci dotáhnu do zdárného konce. Nejsem charita a není to má chyba.
Jenže, kdo vysvětlí zákazníkovi, že balíček, na jehož obsah se už tak moooc těší, se vrací zpátky k vám, a že bude muset pár dnů počkat. No zase odesílatel… 🙁
Pokud vás zajímají reklamace přepravy, doporučuji si přečíst článek Zásilku poškodili při přepravě, co teď?