Jak vypadá cesta balíčku od vás až k zákazníkovi 

Možná si říkáte, proč byste měli zabalit balík pořádně, však on tu cestu nějak zvládne a dorazí k zákazníkovi bez újmy na zdraví. Víte vy vůbec, co všechno ten bojovník balík cestou do cíle zažije? Nevíte, tak čtěte dál 😊 

Oukej, jdeme na to a začneme odesláním balíčku. To je ten moment, kdy všichni doufáme, že balíček už nikdy neuvidíte. Není dobré znamení, když se nám po odeslání vrátí zpět, znamená to jediné – reklamaci… To nikdo nechceme. 

Po odeslání se balík dostane do skladu, který jen nejblíž místu podání. Tomuto skladu říkáme depo nebo překladiště. Přiveze ho tam řidič, který balík naloží do dodávky z místa, kde jste balík viděli naposled.  

a man arranging cardboard boxes in the van

Je uspěchaná doba a řidič nemá čas skládat krabičky do auta jako puzzle podle tvaru a hmotnosti. Má denně hromadu nakládacích i vykládacích zastávek, nemá prostor překládat balíky na každé zastávce. Proto někdy položí těžší balík na lehčí. Nebo se balíky v autě občas sesypou, když cestou prudce zabrzdí. Co si budeme povídat, silniční provoz je džungle, kdo to ubrzdí, vyhraje.  

Další krizový moment může nastat u překládky z auta do skladu. Jestli jste někdy viděli, jak zacházejí na letišti s vaším kufrem, je to něco podobného. Ale naštěstí to není tak drastické 😊 

jak přepravit balíček
cesta balíčku k zákazníkovi

Tady balíčky třídí podle adresy příjemce a takto roztřízené je naloží na kamion, který frčí do skladu nejblíž příjemci. Je to něco jako velké autobusové nádraží, kde každý balík nastoupí do autobusu podle toho kam má namířeno.  

Balíky dnes zvládnou třízení díky automatizaci bez problémů a pak si už jen užívají pohodlné cesty kamionem, kde si lenoší v ochranných boxech. Lenošení netrvá věčně, kamion zastaví a je tu další vykládaní, třízení a nakládání. Teď už do dodávky, která balíček doveze do výdejního místa nebo nejlépe přímo k zákazníkovi. 

cesta balíčku k zákazníkovi
cesta balíčku k zákazníkovi

Balíček může být přeložen a tříděn nespočetněkrát. Je stále v pohybu. Někdy se proletí letadlem. Jeho souboj se světem závisí na délce jeho cesty k zákazníkovi. Zážitků má fakt hodně. Je to bojovník, který chrání svůj obsah a jak dobře už závisí pouze na nás 😊  

jak přepravit balíček
balíček na cestě k zákazníkovi

Leave a Reply