red and yellow hatchback axa crash tests

Proč je tak důležitý výplňový materiál? 

Výplňový materiál je nezbytnou součástí při balení zásilky. Vyplňuje volný prostor mezi kartonovým obalem a produktem a tvoří tzv. deformační zóny

Deformační zóna je část, která je v případě nárazu přímo určená k deformování, proto aby nedošlo k poškození obsahu zásilky a náraz schytal i pohltil jen výplňový materiál.  

Myslím, že deformační zóny známe všichni dobře a pod tímto pojmem si představíme nebohého testovacího panáka, na kterém se testují nárazy vozidla do všeho možného. Namísto figuríny a auta si představte váš produkt a balíček. Produkt potřebujeme také ochránit před vlivy zvenčí, tak aby v pořádku a nepoškozený dorazil k vašemu zákazníkovi.  

Proto je důležité do prostoru mezi stěny krabice a produkt vložit dostatečné množství výplňového materiálu (recyklovaného papíru, bublinkové folie, polystyrenu apod.), jinak váš produkt nic neochrání.  

Produkt bude dobře zafixovaný v krabici a balík bude kompaktní, tzn. že produkt a krabice nebudou dvě samostatná tělesa. A když na balík něco spadne, zachytí náraz hrany krabice a deformační zóny, viz. video s činkou. 

Více o balení zásilek si můžete naučit v mých e-boocích.

Leave a Reply